Egzaminy Cambridge YLE dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Czego uczymy na kursie językowym? Czy stopnie w szkole są wystarczającą informacją o umiejętnościach dziecka? Jak ocenić skuteczność zajęć językowych? Odpowiedzią na te pytania sa egzaminy Cambridge Young learners English (YLE), które jako egzamin zewnętrzny pozwala rodzicom i lektorom ocenić postępy dziecka oraz stopień przygotowania do nauki na kolejnym poziomie. Egzaminy YLE, na trzech poziomach Starters, Movers oraz Flyers, odbywają się w przyjaznej atmosferze i pozwalają dziecku zdobyć pozytywne doświadczenia związane z egzaminami językowymi, wzmacniając wiarę we własne siły i niewątpliwie przyczyniaja się do edukacyjnych sukcesów w przyszłości. Dzieci lubią wyzwania i lubią uczyć się do testów YLE. Często po zdanym egzaminie pytają kiedy mogą zdawać kolejny poziom:)

YLE składa się z trzech części.

  • Reading and Writing / Czytanie i Pisanie
  • Listening / Słuchanie
  • Speaking / Mówienie

Jak wspierać dziecko w przygotowaniu do egzaminów?

Dobrym pomysłem jest powtarznie z dzieckiem słownictwa, które wymagane jest na każdym poziomie egzaminu. Lista słówek dostępna jest w postaci słowniczków obrazkowych:

STARTERS Pre A1 WORDLIST PICTURE BOOK

MOVERS A1 WORLDLIST PICTURE BOOK

FLYERS A2 WORLDIST PICTURE BOOK

Można również skorzystać z materiałów przygotowanych przez Cambridge Assessment English:

TEST YOUR ENGLISH TEST DLA NAJMŁODSZYCH

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA EGZAMINACYJNE

 EGZAMINY YLE INFORMATOR CAMBRIDGE

https://www.cambridgeenglish.org/pl/Images/533979-tests-for-young-learners-information-for-parents-in-poland-2019.pdf


 
Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.angielskiwesola.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.