Cambridge First for Schools B2

Proponujemy przygotowanie certyfikatu językowego FCE, FCE for Schools, CAE lub IELTS uznawanego przez szkoły wyższe, uniwersytety, organizacje pozarządowe, służbę cywilną oraz pracodawców zarówno w kraju, jak na świecie. Uznawalność certyfikatów można sprawdzić tu http://www.cambridgeesol.pl/recognition/index.php

CERTYFIKAT FCE oraz FCE for Schools

Egzamin  First Certificate in English (FCE) pokazuje, że znasz angielski wystarczająco dobrze, by pracować lub studiować w anglojęzycznym środowisku.Cambridge English: First for Schools (FETfS) to egzamin na takim samym poziomie, co Cambridge English: First (FCE), na podstawie którego otrzymasz taki sam certyfikat honorowany na całym świecie. Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwiema wersjami egzaminu jest to, że zagadnienia i ujęcie tematów w Cambridge English: First for Schools są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń młodzieży w wieku szkolnym. Poziom zaawansowania językowego: Upper intermediate (Średnio zaawansowany) = B2 wg Poziomów Rady Europy (Patrz tabela poniżej)

Jak wygląda egzamin?

Egzamin FCE składa się z pięciu części. W jednym dniu zdajesz Reading (Czytanie ze zrozumieniem), Writing (Pisanie), Use of English (Test gramatyczno-leksykalny) i Listening (Słuchanie). Do części ustnej przystępujesz w innym dniu i zdajesz ją w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

FCE/FCEFS READING WRITING USE OF ENGLISH LISTENING SPEAKING

Czas trwania

1 godz.

1 godz. 20 min

45 min 40 min

14 min na 1 parę
kandydatów

Punkty (% z całości)

20%

20%

20% 20%

20%

 (źródło: britishcouncil.pl)


 
Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.angielskiwesola.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.