Cambridge Advanced C1

Certificate in Advanced English (CAE) potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie (poziom C1 wg Poziomów Rady Europy – link do tabeli poniżej)) oczekiwanym od profesjonalisty pracującego w biznesie lub studenta studiów licencjackich.  Jest honorowany przez ponad 3 tys. instytucji na całym świecie, a wśród nich uczelnie wyższe, pracowdawców i agencje rządowe. Egzamin ten przydatny jest:

  • w rekrutacji na prawie wszystkie uczelnie brytyjskie
  • w uzyskaniu aż do 70 dodatkowych punktów UCAS Tariff
  • w rekrutacji na uniwersytety i instytuty TAFE w Australii
  • w uzyskaniu wizy studenckiej do Australii
  • w rekrutacji na uczelnie wyższe w USA i Kanadzie.

 Dlaczego warto przystąpić do tego egzaminu?

Zdecyduj się na egzamin CAE, jeśli chcesz udowodnić pracodawcom lub uczelniom wyższym, że płynnie i pewnie posługujesz się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych i akademickich. Przystępując do egzaminu powinieneś umieć:

  • pisać kompleksowe raporty i e-maile oraz robić notatki w trakcie spotkań lub wykładów.
  • prezentować złożone problemy po angielsku.
  • rozumieć różnorodne teksty, od beletrystyki po prasę opiniotwórczą.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin CAE składa się z pięciu części. W jednym dniu zdajesz Reading (Czytanie ze zrozumieniem), Writing (Pisanie), Use of English (Test gramatyczno-leksykalny) i Listening (Słuchanie). Do części ustnej przystępujesz w innym dniu i zdajesz ją w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

 

CAE READING WRITING USE OF ENGLISH LISTENING SPEAKING

Czas trwania

1 godz. 15 min

1 godz. 30 min

1 godz. 40 min.

15 min na 1 parę
kandydatów

Punkty (% z całości)

20%

20%

20% 20%

20%

 Żródło: http://www.britishcouncil.pl/ielts)


 
Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.angielskiwesola.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.