Jak uczymy

Dzieci rozpoczynają naukę od prostych słów i zwrotów, które poznają w łatwych do zapamiętania rymowankach, poisenkach i opowiadaniach. Kładziemy szczególny nacisk na czytanie na głos, co pozwala na ćwiczenie poprawnej wymowy we wczesnych latach nauki, kiedy niewielki zasób słownictwa utrudnia formuowanie dłuższych wypowiedzi. Systematyczne ćwiczenia ze słuchu pozwalają dzieciom na swobodne wykonywanie poleceń wyrażanych w języku obcym bez konieczności tłumaczenia na jezyk ojczysty. Zachęcamy, aby wszelkie czasochłonne zajęcia, takie jak rysowanie u dzieci młodszych czy wypełnianie zeszytu ćwiczeń w grupach dzieci starszych były wykonywane samodzielnie w domu. Prace domowe są w naszej szkole integralną częścią nauki. Dialogi, rymowanki, piosenki, opisy ilustracji czy opowiadania powtarzamy zarówno w trakcie lekcji jak i w domu.

Na każdym etapie nauki dzieci i młodzież ma możliwość przygotowania się do egzaminu Camdridge, odpowiedniego do poziomu znajomości języka i zdobycia certyfikatu językowego YLE, KET, PET , FCE lub CAE.

Jak mogę pomóc dziecku w nauce angielskiego:           

 • Pomóż dziecku w systematycznej pracy, przypominaj o pracach domowych, upewnij się, że zeszyt i książki są spakowane przed wyjściem na zajęcia.
 • Zachęcaj by zeszyty były prowadzone w sposób przejrzysty i staranny. Cierpliwie tłumacz, iż w języku obcym to szczególnie ważne.
 • Uzgodnij stałą porę przeznaczoną na naukę języka. Wystarczy 15-20 minut dziennie. W nauce języka obcego metoda krócej a częściej przynosi lepsze efekty.
 • W podróży samochodem korzystaj z CD z piosenkami lub opowiadaniami w języku angielskim.
 • Zachęcaj do wspólnego oglądania bajek w języku angielskim, grania w gry językowe, np. Memory Game.
 • Zaplanuj miejsce gdzie będą wisiały karteczki lub plakaty z bieżącym słownictwem. Może to być pokój dziecka, ale też kuchnia, jeśli spędzacie tam razem czas (drzwi lodówki?) lub lustro w łazience, gdzie można powtórzyć słówka myjąc zęby? Podwójna korzyść!
 • Skorzystaj z zestawów CD ROM, zwykle dołączonych do podręcznika. Zawierają gry, ćwiczenia, powtórki ze słownictwa i gramatyki. Można również skorzystać, z uprzednio sprawdzonych, edukacyjnych stron internetowych. W razie wątpliwości zapytaj lektora prowadzącego zajęcia.
 • Zachęcaj dziecko do czytania książek w języku angielskim. Można znaleźć adaptacje przygotowane odpowiednie dla wieku i poziomu trudności.
 • Staraj się, aby dziecko opuszczało jak najmniej zajęć. Każda lekcja to okazja do mówienia i słuchania, nie ma zajęć, na których „nic nie było”. Nie zawsze też można zajęcia nadrobić, ponieważ nie sa to tylko strony do wypełnienia w podręczniku.
 • Okazuj zrozumienie dla obaw przed mówieniem, nieuniknionych błędów, czy pojawiającego się czasem zniechęcenia w trakcie nauki języka.
 • W trakcie nauki Wasza cierpliwość zapewne nie raz będzie wystawiona na próbę. W zależności od sytuacji, skorzystaj z jednej lub wszystkich zasad 5P: pocałuj, przytul, pochwal, posłuchaj, pociesz!

 


 
Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.angielskiwesola.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.