Cambridge YLE dzieci 7 -12 lat - Young Learners English Tests

Jak odpowiedzieć na pytanie: czego moje dziecko nauczyło się na kursie językowym? Czy stopnie w szkole odzwierciedlają umiejętności językowe dziecka? Jak ocenić jakość i efekty dodatkowych zajęć językowych? Pomocne mogą okazać się testy językowe Cambridge Young learners English (YLE), wykorzystywane jako obiektywne narzędzie do oceny osiągnięć dzieci, ale też pracy pedagogów, lektorów, czy szkół jezykowych. Certyfikat potwierdza  biegłość językową na danym poziomie. Należy dodać, że wszyscy zdający egzaminowani są według tych samych zasad i otrzymują takie same certyfikaty Camdridge ESOL, niezależnie od kraju, w ktorym test się odbywa.Testy YLE, w swojej przyjaznej formie, są również doskonałym sposobem, aby  pokazać dzieciom jak dużo już potrafią, zachęcić je do dalszej nauki i inspirować do kolejnych językowych wyzwań.

Testy YLE mają trzy stopnie trudności: Starters, Movers oraz Flyers.
Każdy z nich kłada się z następujących części:

  • Czytanie i Pisanie
  • Słuchanie
  • Mowienie

Za każdą z trzech części testu: słuchania, pisania i czytania oraz mówienia można otrzymać do 5 punktów. Wynik pokazuje zatem wyraźnie postępy w nauce języka, z podziałem na umiejętności.

Poziom Testu

Poziom w skali CEFR

Części

Czas Trwania

STARTERS A0

Słuchanie
Czytanie i Pisanie
Mówienie (test prowadzi przeszkolony egzaminator)

około 20 min.
20 min.
około 5 min.
Razem: 45 min.

MOVERS A1

Słuchanie
Czytanie i Pisanie
Mówienie

około25 min.
30 min.
około 7 min.
Razem: 62 min.

AFLYERS A2

Słuchanie
Czytanie i Pisanie
Mówienie

około 25 min.
40 min.
około 9 min.
Razem: 74 min.

 Dzieci, które wezmą udział we wszystkich 3 częściach egzaminu otrzymają świadectwa egzaminacyjne (certyfikaty) po upływie około 4 tygodni.  (źródło:  www.cambridgeESOL.org.)


 
Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.angielskiwesola.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.