Cambridge Preliminary B1

Dzieci rozpoczynają naukę od prostych słów i zwrotów. Nauka języka koncentruje się na praktycznych umiejętnościach językowych. Ze względu na ustną częśc testu, kładziemy nacisk na mówienie oraz czytanie na głos w języku angielskim. Zachęcamy, aby wszelkie czasochłonne zajęcia, takie jak rysowanie u dzieci młodszych czy wypełnianie zeszytu ćwiczeń w grupach dzieci starszych mogły być wykonywane samodzielnie w domu. Prace domowe są w naszej szkole integralną częścią nauki. Odgrywane scenki, rymowanki, piosenki, opowiadania powtarzane zarówno w trakcie lekcji jak i w domu oraz ćwiczenia ze słuchu pozwalają dzieciom nabrać wiary w swoje umiejętności językowe. Podręczniki oraz materiały wykorzystywane w trakcie zajęć odzwierciedlają zadania, z którymi dziecko spotka się w trakcie egzaminu.

Jak mogę pomóc dziecku w nauce angielskiego:

 • Zachęcaj dziecko do głośnego powtarzania materiału, jednak nie na zasadzie odpytywania. Jeśli coś umknęło pamięci dziecka, staraj się podpowiadać lub wspólnie poszukać odpowiedzi np. w podręczniku lub zeszycie.
 • Pomóż dziecku w systematycznej pracy, przypominaj o pracach domowych, upewnij się, że zeszyt i książki są spakowane przed wyjściem na zajęcia.
 • Cierpliwie tłumacz i zachęcaj by zeszyty były prowadzone w sposób przejrzysty i staranny. W języku obcym to szczególnie ważne, abyśmy mieli pewność, że litera o to o, a litera u to u, a nie n.
 • Uzgodnij stałą porę przeznaczoną na naukę języka. Wystarczy 15-20 minut dziennie. W nauce języka obcego metoda krócej a częściej przynosi lepsze efekty.
 • W podróży samochodem korzystaj z CD z piosenkami lub opowiadaniami w języku angielskim.
 • Zachęcaj do wspólnego oglądania bajek w języku angielskim, grania w gry językowe, np. Memory Game.
 • Zaplanuj miejsce gdzie będą wisiały karteczki lub plakaty z bieżącym słownictwem. Może to być pokój dziecka, ale też kuchnia, jeśli spędzacie tam razem czas (drzwi lodówkiJ) lub lustro w łazience, gdzie można powtórzyć słówka myjąc zębyJ Podwójna korzyść!
 • Skorzystaj z zestawów CD ROM, zwykle dołączonych do podręcznika. Zawierają gry, ćwiczenia, powtórki ze słownictwa i gramatyki. Można również skorzystać, z uprzednio sprawdzonych, edukacyjnych stron internetowych. W razie wątpliwości zapytaj lektora prowadzącego zajęcia.
 • Zachęcaj dziecko do czytania książek w języku angielskim. Można znaleźć adaptacje przygotowane odpowiednie dla wieku i poziomu trudności. Wspólna wizyta w księgarni językowej może okazać się ciekawą wyprawą.
 • Staraj się, aby dziecko opuszczało jak najmniej zajęć. Każda lekcja to okazji do mówienia, nie ma zajęć, na których „nic nie było”.
 • Okazuj zrozumienie dla wstydu przed mówieniem, nieuniknionych błędów, czy pojawiającego się czasem zniechęcenia w trakcie nauki języka.
 • W trakcie nauki Wasza cierpliwość zapewne nie raz będzie wystawiona na próbę. W zależności od sytuacji, skorzystaj z jednej lub wszystkich zasad 5P: pocałuj, przytul, pochwal, posłuchaj, pociesz!

 
Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.angielskiwesola.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.