C1 Advanced, wcześniej Cambridge English: Advanced (CAE), jeden z egzaminów Cambridge English Qualifications na poziomie C1, wysoce ceniony i uznawany przez pracodawców oraz uczelnie na całym świecie


Ponad 6000 instytucji edukacyjnych, firm i instytucji państwowych na całym świecie uznaje C1 Advanced za potwierdzenie wysoce zaawansowanego poziomu znajomości języka. Przygotowanie do egzaminu C1 Advanced pomaga rozwinąć umiejętności pozwalające czerpać maksymalne korzyści z nauki, pracy oraz życia w krajach anglojęzycznych.

Jest egzaminem na kolejnym poziomie, po B2 First i przed C2 Proficiency.

Najważniejsze informacje:

Poziom: C1
Punktacja: 180–210
Formuła: tradycyjna lub komputerowa
Liczba części: 4
Czas trawania: około 4 godzin

Egzamin ten przydatny jest:

  • w rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie brytyjskie
  • w uzyskaniu aż do 70 dodatkowych punktów UCAS Tariff
  • w rekrutacji na uniwersytety i instytuty TAFE w Australii
  • w uzyskaniu wizy studenckiej do Australii
  • w rekrutacji na uczelnie wyższe w USA i Kanadzie.

 Dlaczego warto przystąpić do tego egzaminu?

Zdecyduj się na egzamin CAE, jeśli chcesz udowodnić pracodawcom lub uczelniom wyższym, że płynnie i pewnie posługujesz się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych i akademickich. Przystępując do egzaminu powinieneś umieć:

  • pisać kompleksowe raporty i e-maile oraz robić notatki w trakcie spotkań lub wykładów.
  • prezentować złożone problemy po angielsku.
  • rozumieć różnorodne teksty, od beletrystyki po prasę opiniotwórczą.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin CAE składa się z pięciu części. W jednym dniu zdajesz Reading (Czytanie ze zrozumieniem), Writing (Pisanie), Use of English (Test gramatyczno-leksykalny) i Listening (Słuchanie). Do części ustnej przystępujesz w innym dniu i zdajesz ją w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

 

CAE READING WRITING USE OF ENGLISH LISTENING SPEAKING

Czas trwania

1 godz. 15 min

1 godz. 30 min

1 godz. 40 min.

15 min na 1 parę
kandydatów

Punkty (% z całości)

20%

20%

20% 20%

20%

 Żródło: http://www.britishcouncil.pl/ielts)


 
Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.angielskiwesola.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.